Odnowa ciała

Floating dla dwojga

Czym jest floating?

Floating w polskim tłumaczeniu to ‘unoszący się’. Sesja floatingowa to forma relaksu, która polega na unoszeniu się na wodzie wysyconej solą EPSOM. Dzięki odpowiedniej temperaturze oraz bezpiecznemu stężeniu soli floating ma charakter głęboko relaksujący. Głównym zamierzeniem takiej kąpieli jest doprowadzenie do sytuacji, w której mózg ze stanu czuwania, przeszedł w stan rozluźnienia nazywanym stanem alfa. Aby pomóc swojemu ciału w tym procesie zaleca się wyłączenie światła oraz muzyki podczas pobytu w basenie floatingowym. Efekt sesji to nie tylko doznania relaksacyjne. Ważną rolę odgrywa rodzaj soli jaka znajduje się w basenie.

Dlaczego warto?

Bogactwo magnezu, siarczanów oraz innych pierwiastków, jakie znajdują się w soli EPSOM powodują wyciszenie układu nerwowego, uzupełniają niedobory związków mineralnych, wpływają leczniczo na problemy skórne, wzmacniają układ odpornościowy, wspomagają leczenie chorób artretycznych.

W związku z tym, że skóra jest największym organem ciała, uzupełnianie dobroczynnych pierwiastków odczuwane jest natychmiastowo. Poprzez skórę magnez trafia bezpośrednio do mięśni oraz układu nerwowego, uwalniając ciało od nocnych skurczy łydek oraz ogólnego rozdrażnienia. 60 minutowa sesja porównywalna jest z 4 godzinami snu. Nasz basen floatingowy, który jest otwartą niecką, zapewnia dużo przestrzeni w której można relaksować się w parze.

 

Opinie naszych Klientów

  • Brak opinii