Masaż i terapia

Masaż klasyczny z elementami tajskiego

Masaż klasyczny z elementami tajskiego (masaż tajski) stanowi połączenie tradycyjnego masażu europejskiego z masażem wywodzącym się z Tajlandii. W całości wykonywany na stole przy użyciu olejku. W zależności od oczekiwań możemy przeprowadzić go na całym ciele lub na wskazanym obszarze. Technikami głaskania, rozcierania, uciskania i ugniatania uelastyczniamy tkanki miękkie i mięśnie, zmniejszając zbytnie napięcia. Wpływamy poprzez to na lepszą pracę wszystkich układów i organów w ciele. Dzięki dodatkowym technikom takim jak rozciąganie mięśni i stawów zwiększamy mobilność i ochronę przed kontuzjami.

Wykorzystanie różnorodnych technik sprawia, że masaż ten jest niezwykle skuteczny i różnorodny.

Masaż klasyczny – jego podstawę stanowią tradycyjne techniki masażu, takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie czy chociażby oklepywanie. Bywa szeroko stosowany, z powodzeniem służąc jako masaż leczniczy, ale również masaż relaksacyjny.

Masaż tajski – przez niektórych bywa nazywany jogą dla leniwych, ponieważ jego głównym założeniem jest przywrócenie elastyczności ciało. Z tego też powodu, terapeuta rozciąga je w rożnych pozycjach, dodatkowo stosując metody ugniatania i uciskania problematycznych stref dłońmi, przedramionami czy nogą.

Masaż klasyczny z elementami tajskiego (masaż tajski) – rezultaty:

  • rozluźnienie i rozciągnięcie mięśni
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych
  • zwiększenie zakresu ruchomości w stawach
  • lepsza postawa ciała i płynniejsze ruchy
  • poprawa samopoczucia

Masaż klasyczny z elementami tajskiego (masaż tajski) – dla kogo:

Polecany szczególnie tym, którzy odczuwają sztywność w ciele, mają ograniczenia ruchomości w stawach, przykurcze, dużo siedzą, mało aktywnym ruchowo. Również osobom, które nie lubią się rozciągać. Skierowany do wszystkich oczekujących od masażu czegoś więcej niż tradycyjny dotyk i klasyczne techniki.

Masaż klasyczny z elementami masażu tajskiego jest szczególnie zalecany pracownikom biurowym, kierowcom czy przedstawicielom handlowym, którzy przez długie godziny  pracują w pozycji siedzącej. Korzystanie z tej formy masażu relaksacyjnego jest również wskazane pracownikom fizycznym, a także wszystkim tym, którzy w swoim życiu zawodowym, w znacznym stopniu obciążają jedną część ciała.

Z właściwości masażu tajskiego połączonego z klasycznym warto skorzystać również wtedy, gdy żyjemy w ciągłym biegu i jesteśmy narażeni na stres, a nasze ciało podlega nieustannym napięciom.

Masaż tajski z elementami klasycznego – przeciwskazania:

  • gorączka, stany zapalne i infekcje
  • złamania, zwichnięcia stawów
  • osteoporoza
  • ciąża, miesiączka

Opinie naszych Klientów

  • Brak opinii
PFR