Masaż i terapia

Terapia bólów głowy

Terapia bólów głowy Wrocław

Terapia bólów głowy jest terapią manualną wykorzystywaną przy bólach napięciowych głowy, bólach pochodzenia szyjnego, migrenach i problemach z zatokami. Długotrwałe wysuwanie głowy do przodu skutkuje dużymi napięciami przedniej ściany szyi, przeciążeniem mięśni karku i gorszą pracą przepony, zaciskając przy tym naczynia krwionośne i nerwy wychodzące z czaszki. By rozluźnić i rozciągnąć napięte mięśnie dużo czasu poświęcamy na pracę na przodzie ciała, w tym w okolicach stawów skroniowo-żuchwowych. W przypadku dolegliwości i napięć w brzuchu wykonujemy też celowane techniki wisceralne, wpływając poprzez nerw błędny na głowę. Podrażnienie tego nerwu może powodować bóle głowy, zwłaszcza migreny.

W przypadku bólów zatokowych skupiamy się na pracy na czaszce, zmniejszając napięcia szwów czaszki i poprawiając drenaż płynów.

Dopełnieniem sesji jest relaksujący masaż głowy.

Terapia bólów głowy – rezultaty:

  • eliminacja lub zmniejszenie bólów głowy: nasilenia i częstotliwości
  • zwiększenie zakresu ruchomości głowy
  • polepszenie pracy układu pokarmowego
  • poprawa kondycji organizmu dzięki odstawieniu tabletek (skutki uboczne)
  • poprawa samopoczucia i komfortu życia

Terapia bólów głowy – dla kogo:

Zalecana wszystkim osobom z bólami głowy, które widzą powiązanie ze stresem, pędem życia, dysfunkcjami odcinka szyjnego kręgosłupa, siedzącym trybem życia, strachem, zamartwianiem się, dolegliwościami brzucha. Wskazana również dla cierpiących z powodu migren oraz zatok.

Opinie naszych Klientów

  • Brak opinii