Masaż i fizjoterapia

Masaż kamieniami turmalinowymi

Podczas masażu stemplami turmalinowymi ciało masowane jest stemplami wypełnionymi kamieniami półszlachetnymi, które po podgrzaniu na długo zatrzymują ciepło, a podczas masażu emitują podczerwień, dzięki czemu rozgrzewają ciało od środka. Ważną rolę w zabiegu odgrywa olej eteryczny z paczuli i/lub niaouli, który działa przeciwbólowo na mięśnie i ścięgna. Rozgrzany kamień turmalinu sprzyja procesom regeneracyjnym, wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych. Po masażu występuje intensywne odczucie ciepła i relaksu.

Turmalin jest minerałem niezwykle bogatym w jony ujemne. Różnorodność kolorów tego minerału świadczy o skomplikowanym składzie. Łączy on w sobie m.in. wapń, potas, mangan, żelazo i magnez. Działanie turmalinu na organizm pomaga odbudować system endokrynologiczny, pozytywnie oddziałuje na krążenie, skórę, schorzenia wątroby i układu nerwowego. Utrzymuje on dopływ tlenu do krwi, wzmacnia odporność systemu hormonalnego i limfatycznego oraz pomaga w chorobach nowotworowych.

Masaż kamieniami turmalinowymi – rezultaty:

  • uspokojenie układu nerwowego
  • regeneracja obolałych mięśni
  • poprawa metabolizmu
  • redukcja zmęczenia

Masaż kamieniami turmalinowymi – dla kogo:

Polecany osobom uskarżającym się na problemy ze snem. Pod wpływem podczerwieni wydzielane są endorfiny, które poprawiają samopoczucie i dodają energii – polecane przy stresie, nerwicy, depresji.

Opinie naszych Klientów

  • Brak opinii